Toyota-Setsuna-concept-107

خودرو چوبی تویوتا

Toyota-Setsuna-concept-107

تویوتا می‌خواهد یک رودستر که تقریباً‌ همه بخش‌هایش از چوب ساخته شده را به «هفته طراحی میلان» که از ۱۲ تا ۱۷ آوریل سال جاری میلادی برگزار می‌شود، بیاورد.

این محصول عجیب و غریب «سِتسونا» نام دارد . تویوتا برای این منظور با شرکت «سامیتومو فارستری»  همکاری کرده؛ شرکتی که مهارت‌های ارزشمندی را در ساخت قطعات چوبی به نمایش گذاشته است.

بدنه از ۸۶ قطعه دست‌ساز چوبی ساخته شده که با افزایش طول عمر خودرو، ظاهر آنها تغییر خواهد کرد. به گفته تویوتا، تیم طراحی ستسونا از برخی تکنیک‌های سنتی ژاپنی برای ساخت این وسیله استفاده کرده‌اند؛ از جمله «اوکوریاری» که در امکان قرارگیری پنل‌ها در کنار هم، بدون استفاده از میخ به‌وجود می‌آید. مفصل‌های فریم خودرو دارای یک سری زبانه‌های جداگانه هستند که با گذر از برخی قطعات، ایمنیِ بیشتری را برای نگهداری آنها در کنار یکدیگر فراهم می‌کنند.

تویوتا در بعضی جزئیات در چرخ‌ها، غربیلک فرمان و فریم صندلی‌ها از آلومنیوم استفاده کرده و در نتیجه، کنتراست مناسبی با ساختار چوبی ایجاد کرده است.

با توجه به اینکه اِلمان های چوبی با گذشتن زمان، خمیده می شوند، انتظار می رود که فرم کلی خودرو رفته رفته دچار تغییر شود و در نتیجه، انحناهای بیشتری برای بدنه به وجود آید. همچنین تویوتا در ستسونا یک ساعت تعبیه کرده که نه تنها ساعت و دقیقه را نشان می دهد، بلکه سال ها را نیز نمایش می دهد؛ چیزی که مطمئناً نشان از ویژگی های خاص این خودرو دارد.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

به بالای صفحه بردن